George Simion, candidatul AUR, a obținut cele mai multe voturi în județul Bacău, în turul al doilea al alegerilor prezidențiale desfășurate duminică, 18 mai. Cu un avans de peste 6.000 de voturi, Simion a câștigat la nivel județean, însă a fost devansat de Nicușor Dan în marile orașe precum Bacău…
Citește tot articolul pe Stiri Bacau



